
Zabawa na plaży z dziećmi to świetny pomysł na wakacyjną rozrywkę. Podczas przygotowań nie możesz zapomnieć o ochronie przeciwsłonecznej. Zobacz, jakie zasady stosować, by zabezpieczyć delikatną skórę dziecka przed promieniami UV.
Zabawa na plaży z dziećmi to świetny pomysł na wakacyjną rozrywkę. Podczas przygotowań nie możesz zapomnieć o ochronie przeciwsłonecznej. Zobacz, jakie zasady stosować, by zabezpieczyć delikatną skórę dziecka przed promieniami UV.
Twoja skóra na dłoniach wysusza się, jest mało elastyczna i szorstka? Jeśli na co dzień towarzyszy Ci uczucie swędzenia, ściągnięcia lub łuszczenie w tym obszarze ciała, prawdopodobnie masz suchą skórę na rękach. Sprawdź, jak o nią dbać, by przywrócić jej równowagę!
Latem pragniemy odpocząć, skorzystać z kąpieli słonecznych i z ciepłej wody, a także zwiedzać wyjątkowe miejsca. Dlatego ulubione kierunki wakacyjne mieszkańców Polski to kraje takie jak Grecja, Turcja, Chorwacja, Włochy i Tunezja. Środek transportu – samolot – wymaga od podróżnych odpowiedniej organizacji. Dziś podpowiemy Ci, jak spakować wakacyjną kosmetyczkę przed lotem!
W letnie miesiące skóra jest częściej narażona na działanie czynników wysuszających jej powierzchnię. Ekspozycja na promieniowanie słoneczne dodatkowo osłabia naturalną warstwę ochronną skóry. Sprawdź, jak prawidłowo zadbać o nawilżenie cery latem!
Gdy myślisz o przygotowaniu ciała do kąpieli słonecznej, zwykle koncentrujesz się na stosowaniu kosmetyków przeciwsłonecznych z filtrem SPF. Jednak warto pamiętać o tym, że szkodliwe promieniowanie UV oddziałuje także na włosy. Z czasem tracą one swój naturalny blask, stają się osłabione i podatne na uszkodzenia. Sprawdź, jak skutecznie zabezpieczyć je przed słońcem!
Opalanie ma na celu uzyskanie delikatnego, złocistego odcienia cery. Niestety, często po intensywnej ekspozycji na promieniowanie słoneczne na powierzchni skóry pojawiają się podrażnienia. Naskórek może piec, swędzieć, a nawet odchodzić płatami, pozostawiając nieestetyczne ślady. Jak sobie poradzić z tymi symptomami i czy można ich uniknąć? Odpowiedzią jest prawidłowa pielęgnacja skóry po opalaniu!
Czas oczekiwania na dziecko to wyjątkowe chwile dla każdej przyszłej mamy. Skóra ciężarnej ulega wtedy dużym zmianom wynikającym z odmiennego stanu. Działalność hormonów oraz rozciąganie się tkanek to wyjątkowe wyzwania pielęgnacyjne, które pojawiają się w tym czasie. Sprawdź, czy wiesz, jakich kosmetyków można używać w ciąży, a które należy odstawić aż do jej szczęśliwego zakończenia!
Krótsze lub dłuższe wyjazdy wymagają odpowiedniego przygotowania. Dla zachowania komfortu warto mieć przy sobie dobrze wyposażoną kosmetyczkę. Niezbędne kosmetyki na podróż – jak je wybrać i czym się kierować? Podpowiadamy, jak spakować się na podróż!
Dobroczynny wpływ promieniowania słonecznego na organizm człowieka polega przede wszystkim na zwiększeniu produkcji witaminy D w skórze. Pod wpływem ekspozycji na słońce na skórze pojawia się złota opalenizna. Jak prawidłowo przygotować się do opalania? Podpowiadamy, co warto włączyć do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej przed miesiącami letnimi, by skóra była gotowa na słońce!
Kąpiele słoneczne to przyjemność i relaks. Długofalowym efektem ekspozycji na słońce może być piękna, złota opalenizna. Aby mogło tak się stać, musisz odpowiednio przygotować się do opalania. Wypielęgnowana, nawilżona skóra lepiej znosi kontakt z promieniowaniem UV. Wystarczy ją zabezpieczyć, używając kremu z filtrem. By nie narażać skóry na oparzenia, warto też pamiętać o kilku dodatkowych zasadach. Zobacz, jak bezpiecznie się opalać na słońcu!
Szybki i trwały efekt opalania to marzenie wielu osób. Na szczęście okazuje się, że nie jest to niedościgniony ideał. Skutki kąpieli słonecznej możesz wzmocnić dzięki odpowiedniej pielęgnacji Twojej skóry. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać, by na co dzień cieszyć się piękną opalenizną, która pozostanie z Tobą na dłużej.
Twarz jest zwykle najbardziej narażona na kontakt z promieniowaniem słonecznym. Jest wystawiona na działanie słońca, często zapominamy o zakryciu jej kapeluszem lub czapką z daszkiem. Pozbawiona ochrony szybko opala się, lecz także wysusza i ulega podrażnieniom podczas opalania. Dlatego niezwykle ważna jest jej odpowiednia ochrona. Poznaj główne zasady dotyczące ekspozycji skóry twarzy na działanie promieni słonecznych.
Dzieci uwielbiają swobodną zabawę na świeżym powietrzu. Aby spędzanie czasu na zewnątrz było bezpieczne, trzeba pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Zobacz, jak troszczyć się o skórę Twojego dziecka – poznaj zasady stosowania kosmetyków do opalania dla dzieci. Sprawdź, jakie produkty wybierać i jak je aplikować na skórę, by zapewnić skórze dzieci odpowiednią pielęgnację przeciwsłoneczną.
Wiele osób zastanawia się, czy każdy może opalić się na brązowo. Czy mocna opalenizna szkodzi skórze? Obecnie cały czas rośnie świadomość efektów zdrowotnych opalania się. Jak więc pogodzić tę wiedzę z marzeniami o wyjątkowym, złotym odcieniu skóry? Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, czy bezpieczne opalanie się na brązowy kolor jest możliwe i jak można osiągnąć ten spektakularny efekt!
Maseczki do twarzy to produkt o specjalnym przeznaczeniu, który z gabinetów kosmetycznych trafił do domowego użytku. Kosmetyki te dają natychmiastowy efekt i są bardzo chętnie używane w codziennej pielęgnacji. Zobacz, czy wiesz, jak prawidłowo stosować maseczki do twarzy i dbaj o swoją cerę jak profesjonalistka!
Wśród informacji znajdujących się na opakowaniach kosmetyków do opalania często spotyka się określenie SPF. Łączy się ono z oznaczeniem liczbowym filtra – najczęściej 10, 15, 20, 30 lub 50. Czym jest SPF i o czym świadczy jego wysokość? Jak dobrać odpowiedni kosmetyk przeciwsłoneczny? Odpowiedzi znajdziesz w naszym tekście!
Trądzik różowaty (rosacea) to przewlekła choroba skóry o podłożu zapalnym. Na początku obserwujemy zwiększoną reaktywność naczyń. W tym czasie charakterystycznym objawem jest napadowe czerwienienie twarzy. Z czasem mogą pojawić się zmiany grudkowo-krostkowe. Trądzik różowaty dotyczy około 10% populacji w przedziale wiekowym 30-56 lat. Częściej chorują kobiety, natomiast u mężczyzn obserwuje się cięższy przebieg choroby.
Cellulit, popularnie zwany „skórką pomarańczową”, to problem większości kobiet. Za najczęstsze przyczyny jego powstawania uznaje się zaburzenia w obrębie gospodarki hormonalnej oraz mikrokrążenia a także niewłaściwą dietę i siedzący tryb życia. Charakterystyczne grudki i zagłębienia pojawiają się zazwyczaj na udach, pośladkach i brzuchu, czyli tam, gdzie tkanki tłuszczowej znajduje się najwięcej.
Z roku na rok coraz bardziej rośnie zainteresowanie składnikami aktywnymi o silnym działaniu przeciwstarzeniowym. Wśród tych składników bardzo popularny segment to kwasy złuszczające. Postęp naukowy i większa świadomość konsumentów spowodowały radykalną zmianę w koncepcji złuszczania, która jest dziś postrzegana jako niezbędny krok dla zdrowej skóry.
Kwas glikolowy znany jest od dziesięcioleci i jest najczęściej wykorzystywanym kwasem zarówno w peelingach profesjonalnych, jak i w pielęgnacji domowej. Należy do grupy alfa-hydroksykwasów. Pozyskiwany jest najczęściej z trzciny cukrowej w procesie fermentacji, ale występuje również np. w winogronach, burakach cukrowych czy agreście.