Informujemy, że wszystkie paczki zamówione od dnia 14 czerwca do 25 czerwca zostaną wysłane po 25 czerwca. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za Państwa zrozumienie.
Słoneczne ABC cz.2 - Właściwa fotoprotekcja i ochrona przeciwsłoneczna
Słoneczne ABC cz.2 - Właściwa fotoprojekcja i ochrona słoneczna

Latem spędzamy wiele godzin na powietrzu, a Nasza skóra jest narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, w tym promieni ultrafioletowych.

Chcąc skutecznie się chronić przed negatywnym działaniem słońca nie wystarczy wybrać odpowiedni krem z filtrem, ale trzeba również pamiętać o odpowiednim jego stosowaniu.

Przedstawiamy złote zasady właściwej ochrony, o których koniecznie musisz pamiętać.

Zapoznaj się również z pierwszą częścią artykułu z serii Słoneczne ABC:
Słoneczne ABC - Jak dobrać filtr przeciwsłoneczny do typu skóry?

10 Zasady fotoochrony skóry

  1. Stopniowo przyzwyczajaj skórę do słońca.
  2. Dobierz kosmetyk fotoochronny odpowiedni do Twojego fototypu.
  1. Obficie nakładaj produkt przeciwsłoneczny (każdorazowo 35 gramów produktu na całe ciało). Zmniejszenie ilości nakładanego kremu znacznie obniży poziom ochrony.
  2. Aplikuj produkty z filtrem przeciwsłonecznym SPF co 2-3 godziny, aby utrzymać ochronę, zwłaszcza po kąpieli.
  3. Pamiętaj, że nawet opalona skóra potrzebuje ochrony.
  4. Unikaj ekspozycji na słońce w godzinach od 11:00 do 15:00.
  5. Chroń pieprzyki, znamiona, blizny wysokim filtrem.
  6. Pamiętaj, że piasek i woda  mocno odbijają światło słoneczne.
  7. Pij często wodę, aby uniknąć odwodnienia.
  8. Pamiętaj o ochronie głowy, aby uniknąć udaru słonecznego.

Jak chronić skórę dzieci przed słońcem

Dzieci powinny być szczególnie chronione przed oparzeniami słonecznymi, dlatego pamiętaj:

👶🏼Do sześciu miesięcy skóra niemowląt nie jest jeszcze wyposażona w naturalne mechanizmy obronne (zdolność do produkcji melaniny i warstwy rogowej naskórka), dlatego nie powinny być wystawiane na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

👶🏼Po sześciu miesiącach mogą przebywać na słońcu, ale tylko wczesnym rankiem i późnym popołudniem, pod warunkiem, że są osłonięte koszulką, czapką, okularami i współczynnikami ochrony nie niższymi niż SPF 30, zwłaszcza w pierwszych dniach.

👶🏼Poniżej trzech lat: Unikaj bezpośredniego przebywania na słońcu u dzieci poniżej trzeciego roku życia w godzinach od 11:00 do 15:00.

👶🏼Zawsze: jeśli ekspozycja słoneczna jest nieunikniona, najskuteczniejszą ochronę stanowi odzież. Po kąpieli należy osuszyć dziecko ręcznikiem i ponownie nałożyć krem przeciwsłoneczny o wysokiej lub bardzo wysokiej klasie ochrony i wodoodpornych formułach.

 

Pamiętaj, by wybierać filtry przeciwsłoneczne nowej generacji, które zapewniają szerokie spektrum ochrony, bezpieczeństwo oraz komfort aplikacji, dzięki lekkiej, otulającej konsystencji. Poznaj szeroką gamę produktów słonecznych marki Diego dalla Palma Professional z inteligentną ochroną na doskonały słoneczny dzień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl