Ochrona twarzy przed słońcem
Ochrona twarzy przed słońcem

Krem przeciwsłoneczny do twarzy – podstawa pielęgnacji

Codzienne rytuały pielęgnacyjne powtarzane są przez Ciebie rano i wieczorem? Pamiętaj o tym, by znaleźć chwilę na aplikację kremu do twarzy z filtrem. Nawet gdy nie wychodzisz z domu bez makijażu, jednym z jego elementów powinno być nałożenie ochrony przeciwsłonecznej. Krem nakładaj także wtedy, gdy za oknem nie jest słonecznie. Nie opuszczaj tego etapu pielęgnacji także zimą, ponieważ promienie słoneczne intensywnie odbijają się od białego śniegu.

Zastanawiasz się, kiedy jest odpowiedni moment na ten etap? Tuż po wchłonięciu się Twojego zwykłego kremu na dzień lub serum możesz wklepać delikatnie w skórę krem z filtrem UV do twarzy. Pamiętaj o tym, by odczekać chwilę, aż krem się wchłonie. Dopiero wtedy przejdź do kolejnych etapów wykonywania make-upu. Nałożenie korektora, podkładu lub pudru nie zaburza działania kosmetyków przeciwsłonecznych. Jeśli rano zależy Ci na czasie, możesz dodatkowo skrócić proces przygotowań do wyjścia i zainwestować w dobrej jakości nawilżający krem z filtrem UVA i UVB.

Jak dobrać wartość filtra przeciwsłonecznego do twarzy?

Zadbaj o to, by krem miał filtr o wartości co najmniej SPF 15. Jeśli Twoja skóra ma specjalne potrzeby, jest wrażliwa lub skłonna do podrażnień, wybierz wyższy stopień ochrony. Wiele producentów kosmetyków ma w swojej ofercie kremy z filtrem SPF 50+. Jeśli potrzebujesz silnych właściwości przeciwsłonecznych, powinnaś zainteresować się takimi kosmetykami. Wysokie filtry są zalecane także dla kobiet w ciąży i karmiących. Intensywne przemiany hormonalne zachodzące w organizmie w tym szczególnym czasie powodują, że cera staje się wrażliwa na różne bodźce. Pod wpływem promieniowania słonecznego często pojawiają się przebarwienia, dlatego odpowiednia ochrona jest w tym okresie życia kluczowa.

Dopasuj wartość SPF do karnacji i pogody tak, by odpowiednio zabezpieczyć delikatną cerę przed działaniem szkodliwego promieniowania. Osoby o jasnej cerze powinny sięgać po filtry do twarzy o SPF co najmniej 20. Osoby o bladym odcieniu skóry lub pacjenci z chorobami dermatologicznymi zwykle wybierają bardzo mocny filtr rzędu 50+, czyli tzw. bloker do twarzy. Zapobiega on podrażnieniom, zabezpieczając skórę przed działaniem promieniowania słonecznego. W tym przypadku skuteczna ochrona słoneczna jest niezbędna dla zachowania zdrowo wyglądającej skóry bez przebarwień.

Kiedy i jak aplikować krem z filtrem UV do twarzy?

Zaleca się, by aplikację kremu przeciwsłonecznego zakończyć około pół godziny przed wyjściem i rozpoczęciem ekspozycji na słońce. Należy pokryć warstwą kremu całą twarz, pamiętając o miejscach wyjątkowo narażonych na poparzenia słoneczne, czyli o nosie i uszach. Odpowiednią ilość kremu należy delikatnie wklepać w powierzchnię cery i poczekać na jej całkowite wchłonięcie. Podobnie jak w przypadku ochrony przeciwsłonecznej innych partii ciała, po kąpieli i wytarciu ciała ręcznikiem aplikację należy bezwzględnie powtórzyć. Po powrocie do domu skórę trzeba dokładnie umyć, by usunąć resztki kosmetyku. Następnie można nałożyć krem nawilżający, który ukoi i złagodzi cerę podrażnioną po opalaniu.

Podczas przebywania na świeżym powietrzu należy zawsze w sposób szczególny chronić cerę przed działaniem promieniowania słonecznego. Pamiętaj o stosowaniu kremów z filtrami UVA i UVB przez cały rok. Nakładaj je zawsze wtedy, gdy wychodzisz na zewnątrz. Zwróć też uwagę na osłanianie tej części ciała przy pomocy czapki lub kapelusza. Dzięki temu opóźnisz moment pojawienia się pierwszych oznak fotostarzenia, a Twoja cera przez długi czas będzie piękna i zdrowa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl