Detoks - oczyszczanie skóry twarzy i prawidłowa pielęgnacja krok po kroku
Detoks - oczyszczanie skóry twarzy i prawidłowa pielęgnacja krok po kroku

SKĄD SIĘ BIORĄ TOKSYNY W SKÓRZE?

Żyjemy w coraz bardziej zurbanizowanym i zanieczyszczonym świecie. Te zmiany w połączeniu z modyfikowaną żywnością, spotęgowane niekiedy szkodliwymi nawykami powodują, że proces oddychania komórkowego i stopień odżywienia naszej skóry może być niewystarczający. Zobacz jakie dokładnie czynniki wpływają na kondycję naszej skóry, jakie są jej naturalne zdolności regeneracyjne, czym myć twarz i oczyszczać, jak wygląda prawidłowa pielęgnacja twarzy i jak możemy pomóc naszej skórze na co dzień. Cel - ładna, gładka cera pełna zdrowia!

Do czynników zewnętrznych / środowiskowych zaliczamy:

 • smog
 • emisję spalin
 • metale ciężkie
 • dym papierosowy
 • pyły
 • promieniowanie UV
 • toksyny

Substancje zanieczyszczające wpływają na nas wielopoziomowo. Osiadają na naszej skórze, tworząc film, który utrudnia dotlenianie skóry, uszkadza jej barierę ochronną oraz zwiększa produkcję wolnych rodników. Wolne rodniki zawarte w powietrzu wpływają negatywnie na naszą skórę, co może powodować jej uszkodzenie i przedwczesne starzenie się. Niestety część zanieczyszczeń przedostaje się także do głębszych warstw skóry wnikając bezpośrednio do komórek.

Kiedy skóra nie jest w stanie wyeliminować toksyn w sposób naturalny, „śmieci” z tych toksyn duszą komórki, zmniejszając ich aktywność i witalność.

 

Wśród czynników wewnętrznych oddziaływujących na naszą skórę wyróżniamy takie jak:

 • stres
 • niehigieniczny tryb życia (alkohol, nikotyna, brak snu i aktywnego wypoczynku)
 • nadmiar przetworzonego, lub źle zbilansowanego jedzenia (zbyt tłuste posiłki, niewystarczająca ilość warzyw i owoców)
 • obniżona podaż wody
 • zbyt długie stosowanie niektórych leków (na przykład moczopędnych)
 • zaburzenia hormonalne
 • choroby układu krążenia, ogólnoustrojowe i wyniszczające

Te czynniki w podobnym stopniu jak środowiskowe, powodują zakłócenie procesu oddychania komórkowego i wpływają na nadmierny skurcz naczyń krwionośnych i nieprawidłowości w funkcjonowaniu systemu antyoksydacyjnego.

 

WPŁYW TOKSYN NA SKÓRĘ

Codzienne narażenie na zanieczyszczenia i promienie słoneczne uszkadza skórę, która traci swój blask i elastyczność. Toksyny wpływają na wiele funkcji naszej skóry, ale przede wszystkim uszkadzają naszą zewnętrzną barierę ochronną. To powoduje zbyt dużą utratę wody i zmniejszenie ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Łatwo przenikają promienie słoneczne, które wraz z zanieczyszczeniami powodują powstawanie dużej ilości wolnych rodników.  Wolne rodniki to reaktywne formy tlenu, które uszkadzają białka, w tym kolagen i elastynę, prowadząc do przedwczesnego obumierania komórek skóry, a także do spowolnienia procesów regeneracji. W efekcie pojawia się suchość, łuszczenie, większa podatność na podrażnienia oraz szybciej pojawiają się zmarszczki. Nasza cera staje się szara, pozbawiona blasku. Jeśli płaszcz lipidowy naszego naskórka zostanie uszkodzony, może pojawić się nadmiar sebum i skóra zacznie się przetłuszczać.

 

NATURALNE ODTRUWANIE SKÓRY - NASZE KOMÓRKI TO POTRAFIĄ

Nasza skóra jest wyposażona w naturalny mechanizm odtruwania. W środku każdej komórki tworzą się autofagosomy, czyli specjalne pęcherzyki, których działanie można porównać do odkurzacza, który pochłania wszelkie substancje toksyczne oraz uszkodzone części komórki. Kolejnym etapem detoksu jest łączenie się autofagosomów z lizosomami, które mają także strukturę pęcherzyków, ale zawierają specjalne enzymy, które rozbijają toksyny i eliminują je poza komórkę. Pozostałości szkodliwych substancji drogą metabolizmu usuwane są z naszego organizmu.

W taki złożony i jednocześnie niezwykły sposób odtruwa się nasza skóra, a także cały organizm. Niestety ilość szkodliwych substancji na jakie jesteśmy eksponowani jest tak duża, że nasz naturalny system oczyszczania jest niewystarczający i potrzebuje wsparcia, by skutecznie eliminować tak duża ilość zanieczyszczeń.

PRAWIDŁOWA PIELĘGNACJA TWARZY - JAK DBAĆ O CERĘ

Jeśli chcemy zadbać o zdrowie i piękny wygląd naszej skóry musimy pamiętać w naszej codziennej pielęgnacji o odtruwaniu naszych komórek, by mogły prawidłowo funkcjonować i przyjmować drogocenne składniki aktywne jakie dostarczamy  im poprzez kosmetyki.

W obecnych czasach detoks skóry jest niezbędnym elementem pielęgnacji, by uzyskać promienny i świeży wygląd.

W celu odtrucia komórek skóry wykorzystuje się w kosmetykach między innymi specjalną odmianę drożdży Candida Saitoana. Działają one wielokierunkowo:

 • stymulują tworzenie większej ilości autofagosomów, wzmacniając proces detoksykacji
 • wygładzają skórę i przywracają jej naturalny blask
 • wzmagają regenerację i naprawę uszkodzeń skóry
 • zwiększają penetrację składników aktywnych do komórek

 

DETOX - oczyszczanie skóry krok po kroku - YouTube 

 

Po usprawnieniu systemu odtruwania należy zadbać także o wzmocnienie ochrony przed wolnymi rodnikami. W tym celu powinno się stosować w pielęgnacji codziennej substancje, które neutralizują reaktywne formy tlenu, tak zwane antyoksydanty. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje kwas alfa-liponowy. To naturalny przeciwutleniacz najnowszej generacji. Cechuje się działaniem zarówno na poziomie błon komórkowych, jak i wewnątrz komórek. Dzięki temu jest w stanie działać w każdej części komórki i zasługuje na miano „uniwersalnego przeciwutleniacza". Jego działanie przeciw wolnym rodnikom nie jest zredukowane po interakcji z wolnymi rodnikami i dlatego może nadal wykonywać swoje działanie. Regeneruje, wzmacnia i uzupełnia sieć obronną stworzoną przez inne substancje przeciwutleniające (witamina C, E, koenzym Q10). Dodatkowo stymuluje produkcję energii i pomaga komórkom w naprawie uszkodzeń. Chroni także kolagen i elastynę przed uszkodzeniami.

 

OCZYSZCZANIE SKÓRY TWARZY KROK PO KROKU

Te kilka kroków w codziennym rytuale pielęgnacyjnym pozwoli utrzymać dobrą kondycję skóry:

 

KROK 1 - DEMAKIJAŻ ODTRUWAJĄCY

 • Mleczko Micelarne z linii DETOX

 KUP PRODUKT 

Aksamitna konsystencja ułatwia rozprowadzenie mleczka i daje poczucie komfortu nawet bardzo suchej skórze. Specjalne drożdże zawarte w zmywaczu dokładnie oczyszczają cerę zarówno z toksyn i zanieczyszczeń na powierzchni skóry, jak i z tych, które przedostały się do wnętrza komórek. Po zmyciu mleczka wodą skóra jest oczyszczona i rozjaśniona bez uczucia ściągnięcia.

 

 • Tonik Rewitalizujący z linii DETOX

 KUP PRODUKT 

To bardzo ważny krok w oczyszczaniu cery, niestety bardzo często pomijany w pielęgnacji. Pozwala przywrócić prawidłowe pH skóry, dzięki czemu składniki aktywne z aplikowanych po toniku kosmetyków mają możliwość przenikania w głąb skóry co pozwala na ich skuteczne działanie. Tonik rewitalizujący delikatnie nawilża skórę i odtruwa bez podrażnienia.

 

KROK 2 - PEELING OCZYSZCZAJĄCY

 • Scrub Natleniający z linii DETOX

 KUP PRODUKT 

 

Regularne oczyszczanie skóry z martwych komórek jest konieczne, by cera była promienna i przygotowana na wchłanianie składników aktywnych z aplikowanych kosmetyków. Peeling ma kremową konsystencję z delikatnymi drobinkami, które ułatwiają złuszczanie oraz wygładzanie i odświeżanie skóry. Specjalny kompleks Oxygen Flow, zawierający wyciąg z nasturcji, pozwala lepiej dotlenić skórę i pozostawić ją wypoczętą i pełną naturalnego blasku.

 

KROK 3 - SERUM

 • Koncentrat Odtruwający z linii DETOX

 KUP PRODUKT 

 

To prawdziwa perła wśród produktów odtruwających. To silnie skoncentrowana kuracja szokowa, która odtruwa komórki i przywraca im właściwe funkcje. Dodaje energii skórze zmęczonej toksynami, poprawia jej elastyczność oraz chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

 

KROK 4 - KREM PIELĘGNACYJNY

 

 

 KUP PRODUKT 

 

Aplikujemy krem dostosowany do potrzeb naszej skóry. Dodatkowo raz w tygodniu możemy zastosować specjalną Maskę Oczyszczającą z linii DETOX, która w kilka minut usuwa nagromadzone zanieczyszczenia i toksyny oraz łagodnie wygładza powierzchnię skóry.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl